Skip to content KFUM's logga
Sök

Kontakt

Kansli

Styrelse

Förbundsstyrelsen valdes på Riksombudsmötet 14 november 2021 och har en mandatperiod på två år. Det är en ideellt engagerad styrelse som möts 8-9 gånger per år.

Emma Hundertmark

Ordförande
emma.hundertmark@kfum.se

Linda Hjort

Vice ordförande
linda.hjort@kfum.se

Habib Achour

Ledamot
habib.achour@kfum.se

Sofie Andersson

Ledamot
sofie.andersson@kfum.se

Sebastian Eriksson

Ledamot
sebastian.eriksson@kfum.se

Ingrid Fagrenius

Ledamot
ingrid.fagrenius@kfum.se

Elin Johnson

Ledamot
elin.johnson@kfum.se

Beston Kalefa

Ledamot
beston.kalefa@kfum.se

Helena Lewandowska

Ledamot
helena.lewandowska@kfum.se

Viktor Steen

Ledamot
victor.steen@kfum.se

Carina Söderbjörn

Ledamot
carina.soderbjorn@kfum.se

Valberedning

  • Alexandra Ringius Hård
  • Malin Hjort
  • Johan Ingfors
  • Caroline Steen
  • Thomas Löf

Valberedningen når du via e-mail:
valberedningen@kfum.se

Regioner

KFUM Sverige är uppdelad i tio regioner. Regionerna samordnar lokalföreningar inom ett geografiskt område och jobbar oftast med frågor som utbildning och gemensamma arrangemang. Många regioner har anställd personal, men inte alla. Kontaktuppgifter hittar du nedan.

Kontakta oss

Maila oss direkt

Obligatoriska fält är markerade med *.